Centrální vysavače - Princip vysávání

Hlavní částí centrálního vysávacího systému je centrální vysavač - sací jednotka s odlučovačem prachu, která může být umístěna v suterénu, garáži, ve skladu nebo jiné technické místnosti. Na sání centrálního vysavače je připojen potrubní systém. Ukončení Centrální vysavače - zásuvkapotrubního rozvodu je ve speciálních zásuvkách, jejichž počet a umístění se řídí dispozičním řešením nemovitosti. V zásuvkách jsou kontakty nízkonapěťového ovládání (24 V), které zapnou sací jednotku v okamžiku připojení vysávací hadice. Lehká a ohebná vysávací hadice může být vybavena otočnou rukojetí s vypínačem, který umožňuje vypnout centrální vysavač - jednotku z kteréhokoliv místa. Prach a nečistoty z podlah i ostatních povrchů jsou odsávány pomocí celé řady příslušenství.

 

Vlastnosti centrálních vysavačů

Centrální vysavače jsou vhodné pro všechny druhy bytů a domů, pro novostavby i objekty již obývané. Plánujete-li nový byt nebo dům, počítejte s instalací centrálního vysavače již během výstavby. To Vám umožní plně využít všechny výhody tohoto systému. Výkonné agregáty centrálních vysavačů průmyslové kvality umožňují využití tohoto systému i v průmyslových a komerčních objektech, jako jsou banky, hotely a restaurace, laboratoře, školy nebo obchody.

 

Centrální vysavače odstraňují všechny nesnáze a potíže klasických vysavačů, protože:

  1. nemusíte přenášet těžký vysavač nahoru a dolů po schodech
  2. nemusíte se obávat, že si nemotorným vysavačem poškrábete podlahu nebo poškodíte nábytek
  3. nemusíte se obávat zásahu elektrickým proudem, protože vysavač je ovládán nízkonapěťovým dálkovým ovládáním, ani se zlobit s poruchovým    navíjením přívodní šňůry.

 

Centrální vysavače jsou bezpečné i pro Vaše děti 

Při vysávání manipulujete jen s lehkou a ohebnou hadicí, napojenou na zásuvku. Sací jednotka centrálního vysavače umístěna mimo obytnou část, je vlastní vysávání velmi tiché a nikoho neruší. Nepřeslechnete tak zvonek nebo telefon a vysávání nebude rušit ostatní ani při sledování televize nebo jiné činnosti. Systém je tak tichý, že nevzbudí ani spící dítě. Centrální vysavač podstatně zlepšuje čistotu vzduchu, neboť prach je odváděn potrubím přímo do sací jednotky umístěné mimo obytnou část, kde se odlučuje ve sběrné nádobě. Při úklidu tímto systémem nedochází k zpětnému víření prachu v místnosti. Většina vysavačů totiž zachytí jen větší částice, ale ty menší, které způsobují většinu zdravotních problémů, se vracejí zpět do bytu.

 

Centrální vysavače jsou vyrobeny z velmi kvalitních a odolných součástí, a to zaručuje dlouhodobý provoz bez oprav, při minimálních nárocích na údržbu. Náročné zkušební a zátěžové testy prokázaly, že centrální vysavač vám za normálního provozu bude spolehlivě sloužit až 30 let.

 

Centrální vysavače disponují mnohem vyšším výkonem a sací silou než klasické vysavače. To umožňuje zkrácení doby, kterou musíte věnovat úklidu o 40 %. Díky speciálnímu příslušenství (např. separátory) lze centrálním vysávacím systémem odsávat i vodu, což opět rozšiřuje možnosti použití.

 

Zdravotní výhody

Více informací

Centrální vysavače - e-shop - akční ceny centrálních vysavačů 

Copyright © 2020 Centrální vysavače s.r.o. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode