Váš specialista na materiál pro centrální vysávání

Technické tipy

Prvním krokem je výběr umístění centrálního vysavače - sací jednotky a zásuvek do zdí. Obecně doporučujeme instalovat centrální vysavač do garáže, suterénu, případně komory. Zařízení nebude překážet a zároveň i velmi malý hluk, který vydává zůstane v uzavřeném prostoru. Další krok spočívá v navrhnutí - vyhledání nejkratší, či nejsnazší cesty mezi centrálním vysavačem, zásuvkami a vedením pevných trubních PVC rozvodů. Nejčastěji se použije souběžná trasa instalace vodovodního, topného, klimatizačního, či elektrického vedení s využitím existujících průchodů v podlahách a zdech. Dobrým naplánováním se tak v zařízeném domě vyhnete vrtání stropu a podlah, či sekání zdí pro umístění PVC potrubí. Vedení sacího potrubí, však musí procházet zdmi a stropy tak aby dosáhla suterénu či podkroví. V prostorách domu může být sací potrubí skryto ve skříních, pod vanou, za kuchyňskými přístroji, rozvodnými skříněmi, římsou nebo i pod schody. Vstupní zásuvky pro ohebnou hadici mohou byt umístěny ve stejné výši jako elektrické zásuvky pro zachovaní existujícího vzhledu. V suterénu mohou byt namontovány i na zdi přímo ve vedení. Elektrické napájení mezi zásuvkou a sací jednotkou je zajištěno nízkým napětím (24V), které minimalizuje nebezpečí úrazu el. proudem.

 

Vedení pevných potrubních rozvodů

Vedení pevných potrubních rozvodů spojuje centrální vysavač se zásuvkami ve zdech. Toto potrubí je vyrobeno z bílého PVC, o průměru 5.08 cm. Vnitřní strana tohoto potrubí je opatřena speciálním leštěným povrchem pro snadný průchod vzduchu. Jen několik zásuvek obslouží všechny prostory, které mají byt vysávány (jedna zásuvka obslouží cca 65m2). 

 

Další komponenty potřebné k sestavení rozvodů

Potrubí 1,5 m / kus - položka 5133, úchytky potrubí položka - 5131, lepidlo - položka 5136, ovládací kabel - položka 5135, spojky potrubí - položka 5139, zásuvky, montážní desky pro zásuvku - položky 5116 , 5118, krátké ostré 90° - položka 5064, dlouhé 90° oblouky do vedení - položka 5122, odbočky s náběhem 90° - položka 5124 / 45° - položka 5130, kolena 45° - položka 5126 / 30° - položka 5128 (dle potřeby) a návod pro instalaci a obsluhu. Rovněž je možné použít i různé instalační sady.

Správně umístění zásuvek ve zdech je velmi důležité. Doporučujeme použít provaz odpovídající délky hadice v měřítku s plány pro zajištění správné délky potrubního vedení a zajištění dostatečného pokrytí vysávané plochy i s rezervou pro dosah okolo umístěného nábytku.

Copyright © 2020 Centrální vysavače s.r.o. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si www stránky zdarma!Webnode